Previous
Next

Wyobraź sobie zwykłego człowieka – biznesmena, kierowcę tira, lekarza, kogokolwiek. Pomyśl o nim, o jego życiu. Zazwyczaj jesteś w stanie po 10 minutach rozmowy wyrobić sobie pierwsze zdanie o tym człowieku, jeśli zapytasz go o hobby to usłyszysz zapewne ciekawe rzeczy. Nie spodziewasz się jednak, że ten spokojny dentysta, operator dźwigu czy bankowiec w każdej wolnej chwili ubiera kombinezon, kask i w ogłuszającym ryku silnika osiąga prędkości grubo przekraczające 300 km/h. Nie spodziewasz się, rozmawiając w zacisznych gabinetach banku czy urzędu, że ten nudny, wciśnięty w garnitur biurokrata to prawdziwy demon prędkości, a kilka dni temu przy prędkości 250 km/h zaliczył koziołkowanie na torze wyścigowym i dlatego lekko kuleje idąc po korytarzu.

Film dokumentalny „Bez znieczulenia” opowiada historie zawodników, ich rodzin, przyjaciół. To podróż po pięknych torach wyścigowych w najdalszych zakątkach Europy. Świat subkultury motocyklowej pokazany takim jaki jest, bez upiększania. Każdy pasjonat motocyklowy znajdzie w tym filmie prawdziwy festiwal interesujących tematów. Film z przyjemnością obejrzą osoby nie związane z motocyklami.

Dokument „Bez znieczulenia” to obraz pokazujący świat torowych wyścigów motocyklowych. Podczas sezonu wyścigowego operatorzy filmowi towarzyszyli zawodnikom, ich rodzinom i przyjaciołom, dokumentując życie w dużej części podporządkowane pasji motocyklowej. Tory wyścigowe całej Europy, piękne widowiska sportowe, wspaniałe uniesienia i gorycz porażki, życie na paddocku i niesamowite wyścigi. Prawdziwy obraz sportu motocyklowego pokazany takim jaki jest naprawdę.

Reżyseria: Tomasz Rola
Zdjęcia: Szymon Wasylów
Kierownik produkcji: Tomasz Rola